Menu

معرفی ظرفیت های بازار سرمایه به صنعت حمل ونقل ریلی

معرفی ظرفیت های بازار سرمایه به صنعت حمل ونقل ریلی

 ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل و نقل ریلی در روز سه شنبه مورخ 97/03/29 با حضور وزیر راه و شهرسازی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر دفاع، معاون فناوری رئیس‌جمهور و تعدادی دیگر از مقامات ششمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی آغاز به کار کرد و تا روز جمعه مورخ 97/04/01 به طول انجامید. در این نمایشگاه شرکت‌های تامین سرمایه به نمایندگی از بازار سرمایه کشور حضور پررنگی داشتند.

در همین رابطه دکتر ولی نادی قمی، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه نوین در گفت وگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در خصوص اهداف شرکت‌های تامین سرمایه برای حضور در این نمایشگاه تخصصی گفت: صنعت حمل و نقل ریلی به تازگی به در حال شناخت بازار سرمایه به عنوان محلی برای تامین مالی است و مشتری‌های تامین سرمایه‌ها در این حوزه رو به افزایش است.

 وی با اشاره به اینکه نخستین تامین مالی صنعت حمل و نقل ریلی در تامین سرمایه نوین انجام شده است، اظهار داشت: صنعت حمل و نقل ریلی اساس توسعه است.

دکتر نادی قمی در تحلیل صنعت حمل و نقل ریلی افزود: ایران یک کشور پهناور و مانند پلی است که کشورهای حوزه خزر را به آب‌های آزاد خلیج فارس متصل می‌کند و از شرق به غرب هم مسیر اتصال کشورهای شرق آسیا به قاره سبز و اروپا است.

وی با اشاره به اینکه ایران موقعیت جغرافیایی استراتژیک دارد و کشور گسترده‌ای است، گفت: ایران از لحاظ موقعیت استراتژیک و گستردگی ۵ برابر آلمان است بنابراین در عرصه حمل و نقل جهانی هم جایگاه ویژه‌ای دارد.

 وی با تاکید بر اینکه جاده کهن ابریشم از ایران عبور می‌کرده است، افزود: اساس توسعه کشور، توسعه جاده‌های حمل و نقل به خصوص حمل و نقل ریلی است که باعث رونق اقتصادی و ثبات سیاسی می‌شود.

 مدیر عامل تامین سرمایه نوین در خصوص ارتقای تولید داخلی در حوزه ریلی نیز تاکید کرد: هرچند در ایران چند تولید کننده خوب ریل و واگن سازی فعالیت می‌کنند اما در این حوزه توسعه اولویت بیشتری از تولید داخلی دارد.

به گفته وی هر کشوری برای توسعه در درجه اول صنعت حمل و نقل را رونق می‌دهد و کلید توسعه، صنعت حمل و نقل به خصوص حوزه ریلی است.

رویکرد تعاملی با مشتری نهایی

 در ادامه علی جبل عاملی، مدیر بازایابی و برندیگ تامین سرمایه نوین در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) در خصوص مهمترین اهداف و دستاوردهای حضور تامین سرمایه‌ها در نمایشگاه صنعت حمل و نقل ریلی گفت: مهمترین سیاست تامین سرمایه ها رویکرد تعاملی با مشتری‌های نهایی است.

 وی با اشاره به اینکه در اطلس صنعتی کشور شرکت‌های بزرگ، کوچک و متوسط زیادی فعال هستند که همه آنها با خدمات بازار سرمایه آشنایی ندارند، گفت: حضور تامین سرمایه‌ها در نمایشگاه‌های تخصصی باعث تحقق هدف فرهنگ سازی و آموزش همه خدمات بازار سرمایه به صنایع مختلف است.

 وی به حضور صنایع متنوع در نمایشگاه صنعت ریلی اشاره کرد و افزود: شرکتهای فولاد ساز، کابل سازی، مهندسی و تامین کننده ریل و پروژه محور و شرکت کنندگان خارجی  که از نحوههای تامین مالی از بازار سرمایه آگاه نیستند در این نمایشگاه حضور دارند و تامین سرمایهها قصد دارند به سمت تعامل با بخشهایی که با بازار سرمایه آشنا نیستند، حرکت کنند.

 وی همچنین جایگاه استراتژیک صنعت حمل و نقل ریلی در بعد اقتصادی، امنیت و توسعه پایدار را مورد توجه قرار داد و گفت: حمل و نقل ریلی به خصوص در شرایط تحریمها وابستگی کمتری به بازارهای خارجی دارد و جریان مبادله کالا و مسافر را در کشور برقرار میکند.

جبل عاملی با تاکید بر اینکه در حوزه صنعت حمل و نقل ریلی تامین مالی و دریافت خدمات از بازار سرمایه با حجم بسیار کمی انجام شده است، گفت: این صنعت پتانسیل خوبی برای تامین مالی از بازار سرمایه دارد چراکه در شرایط تحریم ها نیز کمترین آسیب پذیری را خواهد داشت.

  • Gallery
  • Comments

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  • 3 تیر 1397
  • نویسنده: novinibUser
  • تعداد نمایش ها: 584
  • نظرات: 0
دسته ها: Uncategorized
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x