Menu

برگزاری کنفرانس سمن ها، تحریم و مدیریت چالش ها با حمایت تامین سرمایه نوین

برگزاری کنفرانس سمن ها، تحریم و مدیریت چالش ها با حمایت تامین سرمایه نوین

'سمن ها' با توجه به اینکه به صورت غیرانتفاعی و از طریق کمک‌های مردمی اداره می‌شوند، در شرایط تحریم و بحران اقتصادی، به دلیل وجود متقاضیان بسیار، با کمبود منابع مالی و بحران مواجه خواهند شد که مقابله با این امر نیازمند برنامه‌ریزی و بودجه‌ریزی دقیق است.

گروه تامین سرمایه نوین در راستای پاسخگویی به مسئولیت اجتماعی خود حامی برگزاری این کنفرانس شد. موضوع این کنفرانس آموزشی که در 18 و 19مهرماه در تالار کهربا در دانشگاه شریف برگزار شد، ارتقای کیفیت مدیریت پروژه‌های فقر زدایی، در شرایط پیچیده ناشی از بحران اقتصادی پیش روی کشور بود مسئولیت برگزرای این کنفرانس را موسسه معالطاتی حامیان فردا برعهده داشت.

محدثه رزاقی مدیر تامین مالی، تامین سرمایه نوین هم در پنل افتتاحیه روز اول، به نمایندگی از این شرکت، سخنرانی با موضوع "روش‌های نوین جذب کمک‌های مالی برای پروژه‌های عام‌المنفعه" داشتند که در ادمه به صورت خلاصه به آن اشاره خواهد شد.

*توجه به ابزارهای نوین تامین مالی

 رزاقی مدیر تامین مالی شرکت تامین سرمایه نوین در این زمینه گفت: ابزارهای نوین تامین مالی در بازار می تواند به سمن‌ها در دوران بحران کمک کند.

وی گفت: با توجه به اینکه در این شرایط منابع کسب درآمد با مشکل رو به رو خواهد شد باید به روش‌های جدید تامین مالی فکر کنیم تا به اهداف تعیین شده خود برسیم. سمن‌ها در ایران درست است که سازمان‌های دولتی نیستند ولی وابستگی بسیاری به منابع دولتی دارند. ایران در سال 2016 در زمینه شاخص کمک‌های نیکوکارانه در دنیا، رتبه 45 را دارد.

رزاقی گفت: یکی از راه‌هایی جذب منبع درآمد وجود صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیکوکاری با اهداف خیر است. چند نمونه از این صندوق‌ها در ایران وجود دارد و در کل دنیا هم هست مانند صندوق‌های سرمایه‌گذاری اجتماعی. این صندوق‌ها نه بر محور یک هدف خاص بلکه در زمینه اهداف مختلف می‌توانند تشکیل و به ( سمن‌ها) خدمات‌رسانی کنند.

وی افزود: اوراق قرض‌الحسنه از دیگر منابع درآمدزایی سمن‌ها است. در اینجا نیز هدف، صرف کردن منابع در کارهای خیر است. کسی می‌تواند از این ابزار استفاده کند که دارای شفافیت حقوقی باشد

رزاقی اضافه کرد: از دیگر ابزارهای تامین مالی نیز، تامین مالی جمعی است که منظور از آن شناسایی خیرین و افراد نیکوکار، تشکیل جلسه برای آنها و مشخص کردن اهداف سازمان است. مجموعه این راه‌ها می‌تواند در تامین مالی سمن‌ها موثر در شرایط بحرانی موثر باشد.

  • Gallery
  • Comments

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

  • 29 مهر 1397
  • نویسنده: novinibUser
  • تعداد نمایش ها: 502
  • نظرات: 0
دسته ها: Uncategorized
رتبه بندی این مطلب:
5/0
Print

نام شما
ایمیل شما
عنوان
پیام خود را وارد کنید ...
x